menu Home

News


News

No Time To Die – Publikohet video promocionale e James ...

PriveRadio | September 17, 2020 close
keyboard_arrow_down

Është publikuar ‘trailer’-i i filmit “No Time To Die”, në të cilin do të jetë edhe dalja e fundit e aktorit Daniel Craig si James Bond. Videoja promo e filmit tregon agjentin 007 duke shmangur ngushtësisht goditjen nga një makinë para se të përplaset në një mur ndërsa ai fillon […]

Music

Dukagjin Lipa zyrtarisht në listën e baballarëve më seksi ...

PriveRadio | June 26, 2020 close
keyboard_arrow_down

Revista prestigjoze “The Sun” e ka futur Dukagjin Lipën në listën ku ndodhet edhe babai i këngëtares Perrie Edwards, i Holly Willoughby, modeles Molly-Mae Hague dhe ai i Hedi Klum. Babai i Dua Lipës është cilësuar si një mashkull me tipare shumë tërheqëse. Kjo nuk është hera e parë që […]

Music

Doni të kërceni si Shakira ? Shiko këtë postim

PriveRadio | February 6, 2020 close
keyboard_arrow_down

Shakira me të vërtetë nxori më të mirën nga trashëgimia e saj e përzier, në shfaqjen e Super Bowl LIV të Dielën. Duke bërë bashkë rrënjët e saj gjysmë kolumbiane dhe gjysmë-libaneze, performanca e saj përfshiu gjithçka, nga Lindjes së Mesme, tek vallëzimi i Zaghrouta, deri tek vallet popullore Afro-Kolumbiane, […]

Music

Sanremo : Fillon Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian

PriveRadio | February 5, 2020 close
keyboard_arrow_down

Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian, që është ndjekur me shumë interes thuajse gjithnjë edhe në Shqipëri, drejtohet nga Amadeus, por është bërë e ditur tashmë se ai do të ketë edhe pak aromë shqiptare, me prezantuesen e njohur Alketa Vejsiu që do të prezantojë një pjesë të […]

Music

Madonna ofron banesën e saj për Harry dhe Meghan Markle

PriveRadio | February 5, 2020 close
keyboard_arrow_down

Madonna, gjatë turneut të saj ‘Madame X’ në Londër, ka thënë se çifti nuk duhet të shkojë në Kanada, pasi sipas saj, atje është një vend i mërzitshëm dhe se ata duhet të marrin me qira apartamentin e saj në New York. “Unë do t’i lejoj ata të marrin me […]

News

Kobe Bryant: Video që shihni në internet, nuk i përket ...

PriveRadio | January 31, 2020 close
keyboard_arrow_down

Videoja e rastit të aksidentit të helikopterit të Kobe Bryant, që keni shikuar në internet dhe që është shpërndarë në media është e vjetër dhe vjen nga shtetet Arabike. Me një kërkim të thjeshtë  në Google, duke vendosur një element të videos, doli se e njëjta video ishte publikuar një […]

Grammy

Grammy Awards 2020 : Ja lista e fituesve

PriveRadio | January 27, 2020 close
keyboard_arrow_down

Në Los Angeles është mbajtur edicioni i 62-të i ndarjes së çmimeve Grammy. Ja kush janë fituesit e ceremonisë : Incizimi i vitit “Hey, Ma,” Bon Iver “Bad Guy,” Billie Eilish “7 Rings,” Ariana Grande “Hard Place,” H.E.R. “Talk,” Khalid “Old Town Road,” Lil Nas X & Billy Ray Cyrus […]

Electronic

Grammy 2020: The Chemical Brothers fitojnë çmimin “Best ...

PriveRadio | January 27, 2020 close
keyboard_arrow_down

The Chemical Brothers sapo fituan dy çmimet më të mëdha të vitit 2020 në Grammys në fushën e muzikës elektronike, duke marrë në shtëpi trofetë për të dyja /  Best Dance/Electronic Album” si dhe “Best Dance Recording” Dyshja nuk udhëtuan për në Los Anxhelos për Grammys 2020, pasi ata aktualisht […]

Music

5 gjërat më të mira që ndodhën me muzikën këtë javë

PriveRadio | January 26, 2020 close
keyboard_arrow_down

Është java e çmimeve “Grammy” dhe gjëra të mëdha po ndodhnin përpara Natës më të madhe të Muzikës! Njoftime më interesante të turneut arritën këtë javë nga BTS dhe George Strait. Taylor Swift morën një vështrim mbi dokumentarin e saj të ardhshëm në Netflix, Miss Americana, pak para premierës në […]